Eukanuba יוקנובה

זה למעלה מ-65 שנה שחברת אייאמס - יוקנובה מעשירה את תחום תזונת הכלבים והחתולים בגישות חדשניות ובפריצות דרך.
מיום הווסדה משקיעה החברה מאמץ מקצועי ותקציבי בתחום המחקר והפיתוח.
חברת יוקנובה היתה הראשונה שפיתחה את היחס הנכון בין חומצות השומן אומגה-3 ואומגה-6 לבריאות העור והפרווה, את נוסחת השיניים הייחודית המפחיתה הצטברות אבנית על השיניים, את שילוב הפחמימות המורכבות להורדת הערך הגליקמי בדם לאחר הארוחה ואת השילוב הייחודי של סיבים תזונתיים לתמיכה בבריאות מערכת העיכול ובחילוף החומרים של הגלוקוז.

חברת "אייאמס - יוקנובה" 65 שנה של הבנה
החזון
חזונה של חברת "אייאמס-יוקנובה" מושתת על: "שיפור איכות חייהם של כלבים וחתולים באמצעות מזון איכותי ראשון במעלה המשפר את בריאותם ואת מצב רוחם ותורם לחיזוק הקשר בינם לבין בעליהם"

ההיסטוריה
לפני כ-100 שנה, רק אחוז קטן ביותר של כלבים וחתולים אכל מזון תעשייתי.
רוב הכלבים והחתולים ניזונו משאריות מזון של האדם ואילו הכלבים שחיו מחוץ לבית נאלצו להשיג לעצמם שאריות מזון או טרף קל.
באותה תקופה לא ייחסו חשיבות לתפקיד החלבון בתזונת הכלב ואף חשבו שכמויות גדולות ממנו עלולות להזיק, כך גם לגבי השומן, הכמות המומלצת הייתה לא יותר מ 10%.

גישה חדשה ושונה בתחום זה הביא פול אייאמס (Paul Iams) מייסד חברת "אייאמס".
פול אייאמס, שהיה תזונאי של בעלי חיים, סיפק מזון לחוות חורפנים (צ'ינצ'ילות). בביקוריו השגרתיים באחת החוות הוא גילה שכלבי השמירה בחווה נראו טוב במיוחד ופרוותם הייתה סמיכה ומבריקה, כשבדק זאת גילה שכלבים אלו ניזונו ממזון החורפנים שהיה עשיר בחלבון ובשומן.
גילוי זה יחד עם התענינותו בתחום הזנת בעלי חיים ויצור מזון עבורם, הביאו אותו להחלטה לייסד את חברת "אייאמס" שיעודה היה יצור מזון באיכות גבוהה לכלבים ולחתולים.

החברה נוסדה בשנת 1946, למזון שייצר הוא קרא על שמו: "אייאמס" IAMS -.
לאחר מספר שנים הוא פיתח קו נוסף של מזון, עוד יותר משובח, וקרא לו:
"יוקנובה" – "EUKANUBA" (הביטוי YOU CAN NOO BAH היה נפוץ בארה"ב בשנות ה-40 לתאור "משהו טוב במיוחד" או "THE BEST").

מזון יוקנובה קצר הצלחה מיד עם צאתו לשוק, ההרכב התזונתי שלו היווה מהפכה באותם ימים. יוקנובה ייצגה גישה חדשה בתחום הזנת כלבים וחתולים.
על ידי שילוב רמות גבוהות של חלבון ואחוז גבוה יותר של שומן, החלו הכלבים והחתולים שניזונו מיוקנובה להראות שינויים דרמטיים במצבם הגופני ובהמשך – גם במצב רוחם.
בשנת 1975 כבשה יוקנובה בסערה את תחום החנויות המתמחות בחיות מחמד.

הצלחה זו שכנעה את קליי מתייל (Clay Mathile) להצטרף בשנת 1970 לחברה ולהשקיע את כל מרצו ומשאביו בהמשך פיתוח ושיפור המוצרים. בהמשך השנים החליף קליי מתייל את פול אייאמס בניהול החברה.

בשנת 1999 רכשה חברת פרוקטר אנד גמבל (PROCTER &GEMBEL) את חברת "אייאמס-יוקנובה".
חברת "אייאמס - יוקנובה" מוכרת את מוצרי המזון שלה בכ-70 מדינות ברחבי העולם ומעסיקה כ-2500 עובדים.

תזונה – אז והיום
כמו מדע הזנת בני האדם כך גם מדע הזנת חיות המחמד התפתח והשתפר במרוצת 60 השנים האחרונות והפך לאחד מתחומי ההתמחות ברפואה הוטרינרית. למרות שההרכבים התזונתיים התפתחו והשתנו במהלך השנים - הדגש ביוקנובה היה מאז ומעולם:
להכיל במזונותיה את הרכיבים התזונתיים מהאיכות הגבוהה ביותר וללא פשרות.
דגש מיוחד הושם על תחום בקרת האיכות של חומרי הגלם, פורמולות המזון והמוצר המוגמר.

גילוי טיבם ויתרונם של רכיבים תזונתיים מיוחדים העמיק את הבנתם של החוקרים באשר לתפקידה של התזונה גם בשיפור מצבי תחלואה מסוימים.
בעקבות גילויים אלה פיתחה יוקנובה קו ייחודי של מזונות וטרינריים לחיות מחמד בשם:
"יוקנובה וטרינרי דיאט" (Eukanuba Veterinary Diet), אשר הביא לשיפור משמעותי במצבם הבריאותי של מיליוני כלבים וחתולים חולים או הנמצאים בדרגת סיכון כלשהי לפתח מחלות.

כיום "יוקנובה" ו"אייאמס" מציעות הזנה חדשנית, משובחת וייחודית דרך מבחר מוצריהם לכלבים ולחתולים. לכל כלב או חתול ניתן להתאים את היוקנובה או האייאמס המתאים לצרכיו היחודיים. יוקנובה ואייאמס מאכילים כיום למעלה מ-30 מיליון כלבים וחתולים ברחבי העולם.
הנחת כמות!
x

#{title}

#{text}

#{price}